Zakup samochodu za granicą krok po kroku

Kupienie dobrej jakości niedrogiego samochodu z zagranicy jest kuszące. Jednak sam fakt ściągnięcia auta może zniechęcać. Wiąże się z tym wiele czynności, których należy dokonać, aby nie paść ofiarą oszustwa. Zawsze mamy możliwość dotarcia za granicę i sprawdzenia auta, ale istnieje również możliwość skorzystania z usług handlarza, który zajmie się całą procedurą. Ważne jest jednak, aby skorzystać z usługi rekomendowanej firmy, która gwarantuje nam jasne warunki i nas nie oszuka.

Zakup samochodu używanego możemy rozpocząć od poszukiwana już sprawdzonych i ściągniętych do Polski pojazdów. Możemy również skorzystać z pomocy handlarza, aby znalazł nam samochód zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Jak to zrobić krok po kroku?

1. Ustalmy wszystkie szczegóły. Jeżeli zdecydujecie się na skorzystanie z usług firmy handlujących pojazdami takich jak my, to cała procedura będzie w naszych rękach. Na naszej stronie znajduje się sprawdzona oferta różnorodnych aut.

2. Przeliczmy nasze możliwości finansowe. Niemiec płakał, jak sprzedawał to pewnego typu aluzja. Niemieckie samochody są niepodważalnie w lepszym stanie niż polskie, a do tego tańsze. Jednak oprócz samej ceny zakupu samochodu musimy pamiętać o innych kosztach: koszty paliwa, aby go przywieźć, akcyza, przerejestrowanie auta, opłata w Urzędzie Skarbowym. Dlatego przed podjęciem decyzji sprawdźmy, czy nasz budżet pozwala na jego zakup.

Sprawdzona pomoc przy zakupie auta z zagranicy

3. Auto musi być dokładnie sprawdzone przed zakupem. Zapewniamy pomoc przy zakupie samochodu za granicą kompleksowo. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu uzyskujecie większą pewność, że zakupione auto jest sprawne i nie posiada wad. Wiele lat w tej branży pozwala nam na dokonanie oceny całościowej, czy w aucie wszystko działa prawidłowo, czy nie było naprawiane po wypadku, czy stłuczce lub, czy nie występuje w nim ukryta korozja, na przykład podwozia.

4. Zapoznaj się z dokumentami. Po sprowadzeniu auta na spokojnie możecie sprawdzić wszystkie dokumenty związane z pojazdem oraz samym skorzystaniem z naszych usług. Dzięki dokumentom nie będziecie mieć problemu z dalszą rejestracją czy użytkowaniem auta. Wszystko musi być jasne i przejrzyste bez żadnych uchybień. Dotyczy to głównie dowodu rejestracyjnego, przeglądu stanu technicznego czy potwierdzeń związanych z opłaceniem cła.

5. Wyrejestrowanie samochodu. Jeżeli zakupione zostało auto używane z zagranicy, to musimy pamiętać o jego wyrejestrowaniu w zagranicznym urzędzie. Nasza firma zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z tymczasowym opłaceniem OC czy wyrobieniem tymczasowego dowodu rejestracyjnego.

6. Formalności w Polsce. Po przetłumaczeniu dokumentacji, wykonaniu przeglądu oraz rejestracji auta i opłaceniu OC będziecie mogli cieszyć się swoim nowym pojazdem bez przeszkód.