Używany samochód z Polski czy z zagranicy?

Dyskusja wraca. Krajowe czy importować? Które są lepsze? Które tańsze?
 
NIE MA JEDNOZNACZNEJ odpowiedzi. Zawsze lepsze będzie to, co okaże się lepsze dla Ciebie! My nie sprawdzamy w Polsce aut dla Klientów, bo w Polsce niemal wszyscy kłamią w ogłoszeniach. Dealerzy markowi, komisiarze, handlarze Mirki, handlarze Janusze. Prywatni ogłaszający. 95 na 100 ogłoszeń zawiera nieprawdę w Polsce! Serio. Niemcy i Szwedzi też kłamią i piszą bzdury w ogłoszeniach. Ale nie na taką skalę.
 
 
 
Czy można zatem w Polsce kupić auto? Można, my kupiliśmy Passata w Toruniu. PATRZ foto -oznaczony jako bezwypadkowy, oczywiście wypadek miał, na 12 tysięcy złotych naprawa, głownie lakierniczo ale było. Po co kłamał? Serwisowany w ASO, też nie prawda, bo w Inter Carsie po minimum kosztów przez firmę leasingową. Zgodnie z zaleceniem producenta ale nie w ASO. itp, itd. Kupiliśmy bo w sumie oferta była dobra, handlarz w porządku, bardzo współpracował i był sympatycznym człowiekiem. Auto sprawdziliśmy pod względem historii, serwisów, itp, Wykonaliśmy serwis bieżący już w VW, żeby Niemcy też mogli to widzieć w historii pojazdu.
Najczęstsze kłamstwa w polskich ogłoszeniach to:
- Jeden właściciel - potem jest, że jeden w Polsce w 2 albo więcej za granicą. To jest też typowe kłamstwo Turków itp w Niemczech.
- Bezwypadkowe - to jest dyskusyjne, bo niektóre rzeczy nie są wypadkowe faktycznie. Nie ma jednej definicji, więc trudno to jednoznacznie określić ale ... zwykle jest tutaj kłamstwo.
U nas: Jeśli coś naprawialiśmy to dostaniesz zdjęcie albo opis
- Zarejestrowane - dostaniesz niemieckie tablice, te na lewym/ w no w każdym razie na dyskusyjnym ubezpieczeniu, a na pewno auto nie jest zarejestrowane ani w Polsce ani w Niemczech.
U nas: Zarejestrowane znaczy zarejestrowane! Patrz film z Insignią, że ma DSW a nie z Rostocku czy Monachium tablice
- Pełna faktura VAT - tak ale wie Pan tylko na część bo musiałbym podatek zapłacić, auto jest za 50 tys ale fakturę VAT dam na 30 bo tyle mam wykup z leasingu... bla, bla, bla
U nas: Nikt z nas nie mruga do Ciebie okiem, czasem masz osobno transport albo usługę ale zawsze jest do tego gdzieś co najmniej paragon
 
- brutto / netto - Wiele ofert po leasingowych dopiero jak zadzwonisz to się dowiesz, że auto jest netto wystawione w ogłoszeniu. Po co? bo lepiej wygląda, bo ktoś się skusi na telefon. (czy otomoto o tym wie? Oczywiście ale płacą za ogłoszenia ludzie to biorą kasę i udają, że nie ma problemu)
U nas:  Od Waszych zakupów zakupów odprowadzamy podatki. Za 2019 prawie MILION złotych w VAT i akcyzie!
 
- Auto dla żony sprowadziłem -- bla, bla, bla, ../ kupiłeś od Turka bez faktury i teraz chcesz przytulić kasę bez VAT, zaniżając akcyzę, itp najlepiej też na Niemca pisząc fakturę na połowę ceny, którą bierzesz, bo potem nie musisz odpowiadać za auto. wywalasz SIM i z głowy. Następny przyjdzie do strzyżenia przecież i tak 🙂
U nas: Żona Jacka już ma samochód i jak coś importujemy to dla Ciebie wprost! I dostaniesz fakturę na to auto!
 
- Gwarancja - TO NIE JEST ŻADNA gwarancja tylko ubezpieczenie od części kosztów. Zależy od przebiegu auta, które kupujesz i jego wieku. Raz dostaniesz 70% kosztów a raz tylko 30% kosztów naprawy.
U nas: Masz normalną rękojmię z mocy prawa. Masz nasz regulamin na stronie.
 
- Serwisowany - dzwonisz - no wymieniał olej kolega, od którego kupiłem, ja nie robiłem jeszcze bo ma dopiero dwa lata. Please!...
U nas: U nas wiesz, co i kiedy było robione w aucie, jeśli nie wiesz to Ci go nie polecimy raczej.
 
Na każde z powyższych możemy podać konkretne ogłoszenie z ostatniego tygodnia
 
- Co na to portale ?
Nic biorą kasę za sztukę ogłoszenia, więc długo jeszcze będzie jak jest. Dlaczego nie ma ocen handlarzy na otomoto ? hmm, no bardzo interesujące, prawda?
 
Z tych powyższych i jeszcze kilku powodów unikamy handlu w Polsce i Wam też doradzamy ostrożność. Daleko idącą.
Dlatego nasze usługi kosztują tyle ile kosztują, bo są legalne z normalnym podatkiem VAT, akcyzą, zatrudnieniem ludzi na etat i opłaconym ZUS. itp, itd.
Czy wybierzesz Tanio - czy Legalnie i Rzetelnie to już Twój wybór. W tej drugiej kategorii jesteśmy zawsze najkorzystniej!
NIE NAJTANIEJ ale NAJKORZYSTNIEJ! Łapiecie różnicę? Coraz więcej Klientów łapie :))
Dlatego nie porównujcie nas do tej całej patologi.
Często będziemy faktycznie drożej ale zawsze w konkurencji Korzyści będzie dużo wyżej.