Samochody sprowadzone na zamówienie – styczeń 2020

saab 93 1.8t 2004

Ford Focus 2006 1.6 101KM

Kia Ceed 2013 1.6

Citroen Jumpy 2013 2.0 diesel

Volkswagen Passat 2015 2.0 diesel

Volkswagen Caddy

 

Saab 93 1.8T 2004

Import samochodów ze Szwecji to popularna usługa z jakiej korzystają nasi Klienci. Na polskim rynku motoryzacyjnym kierunek "egzotyczny", szczególnie z uwagi na barierę językową. U nas nie ma takiego problemu po szwedzku rozmawiamy równie płynnie jak po polsku, niemiecku, angielsku.

Mogłoby się wydawać, że od naszych północnych sąsiadów można sprowadzić jedynie Volvo i Saaby. Co po części się zgadza, ponieważ tych samochodów jeździ tam najwięcej, ale również jeździmy na północ po marki: Toyota, Volkswagen czy Honda. Mały rynek wewnętrzny ogranicza możliwość szybkiej sprzedaży co korzystnie wpływa na ceny aut, dodatkowo kurs korony szwedzkiej pomaga w obniżeniu finalnego kosztu samochodu w Polsce. Jedyna różnica do importu samochodu z Niemiec, to czas oczekiwania w przypadku importu ze Szwecji trzeba poczekać ok 10-15 dni zanim samochód dopłynie do Polski i zostanie przetransportowany do naszego oddziału w Toruniu. 

W styczniu postanowiliśmy kupić bez zamówienia konkretnego, ot po prostu dla Was do zakupu Saab 1.8t 150KM z 2004 roku i przebiegiem 134 000km, jedna właścicielka od nowości. Serwisowany przez wszystkie lata zgodnie z wytycznymi producenta. Samochód był lekko obtarty z jednej strony, ale po poprawkach lakierniczych wygląda bardzo dobrze już. Saab to nie tylko samochód dla pasjonatów marki, ale głównie dla osób które w szczególności zwracają uwagę na dobre osiągi czy po prostu ponadczasowe wzornictwo klasyczne. Ponad 4,6m długości i 461 litrów pojemności to gwarancja wygodnej podróży nawet dla 4-osobowej rodziny.

Cena samochodu w Polsce po poprawkach lakierniczy i opłatach 12200zł 
Aktualizacja: Saab został sprzedany po dwóch godzinach od publikacji oferty na Facebooku. Szukamy kolejnych

 

Ford Focus 2005r 1.6

Samochód zorganizował Kajetan 515 515 098

Niebieski nie jest popularnym kolorem wśród producentów samochodów, jednak trzeba przyznać że Ford świetnie dobrał odcień błękitu to swojego najpopularniejszego modelu. Ten samochód kupiliśmy pod zamówienie naszego Klienta, a sprzedającym był słynny z opowieści niemiecki emeryt. Choć przysłowiowych łez przy sprzedaży nie było, to kilka minut rozmowy nie tylko o samochodzie, potwierdziło nasze przypuszczenia. Samochód od zakupu w salonie traktowany delikatnie, serwisowany na bieżąco,  nie był uderzony czy lakierowany, aktualny przebieg 84000km.
 
Choć w wyposażeniu nie ma szału, to nasze duże zdziwienie spowodowały skrętne reflektory. W 15 letnim samochodzie za kilkanaście tysięcy jest funkcja, za którą w nowym samochodzie trzeba dopłacić kilka tysięcy. 
 
Prosta konstrukcja, niewielki przebieg, pewna historia serwisowa i ubezpieczeniowa. Samochód na pewno na długie lata u zadowolonego właściciela lub jego rodziny, później takie samochody są sprzedawane wśród znajomych czy rodziny.

 

Kia Ceed 2013 1,6 benzyna

Używana Kia Ceed to kolejny nasz zakup samochodu na zamówienie. Tutaj oczekiwaniem Klienta był samochód z 2012 lub nowszy z niskim przebiegiem i silnikiem benzynowym. Po kilku naszych propozycjach Klient zdecydował się na model z 2013 roku z przebiegiem 87000km i bogatym wyposażeniem: światła LED do jazdy dziennej, automatyczna klimatyzacja dwustrefowa, komputer i multimedia sterowane z kierownicy.

Ten model dołącza do grupy Auta z Niemiec, która w naszej sprzedaży stabilnie utrzymuje mocne ponad 80% realizowanych zamówień. Każde kolejne zapytanie o "samochód na zamówienie"  to najczęściej potwierdzenie zepsucia rynku samochodów używanych w Polsce. Każdy z naszych Klientów ma swoje doświadczenia z zakupu samochodu najczęściej na własną rękę. Miesiące poszukiwań, całe dnie spędzone na wertowaniu tysięcy ogłoszeń, kolejne telefony, rozmowy i cel aby znaleźć samochód, który będzie taki jak w ogłoszeniu i nie będzie miał niedopowiedzianych zabawek. 

Często po pierwszych rozmowach nadal wyczuwamy nieufność i zrozumiałe poszukiwanie haczyka, ale co najważniejsze po odbiorze samochodu słyszymy "Nie sądziłem że można w taki sposób kupić samochód, po kolejny na pewno do Was wrócę i powiem o Was moim znajomym". Dziękujemy, jesteśmy do usług.

 

Citroen Jumpy 2013 2.0 163KM

Używane kombi, sedan, hatchback to najpopularniejsze nadwozia, ale nie tylko takich używanych samochodów szukamy na zamówienie. 

Samochód miał być duży i jest 4,8 metra, miał być oszczędny + dynamiczny i jest 163KM ze spaleniem w okolicach 6-7 litrów poza miastem, miał być 7 osobowy i jest 8 osobowy. Oczekiwania Klienta zostały spełnione w 120%, choć pierwotny budżet został lekko przekroczony. Klient wybrał egzemplarz o rok młodszy, z przebiegiem o 20 tysięcy mniejszym, lepszą historią serwisową i wyższym wyposażeniem. Za ten zestaw wartości konieczna była dopłata 5000 zł do konkurencyjnego egzemplarza. Czy warto? Wg nas tak, ale zawsze to indywidualna decyzja Klienta podparta naszą wiedzą i oceną samochodu na miejscu.

Czy używany Citroen ma sens? Tak jak każde inne auto, o ile wcześniej był odpowiednio serwisowany. To prawda, że są samochody które lepiej znoszą gorsze traktowanie, ale jeżeli samochód będzie odpowiednio serwisowany i nie jest obarczony błędami produkcji, to chyba każdy zadbany egzemplarz będzie dobrym wyborem. Tylko trzeba teraz taki model znaleźć. My wiemy jak ich szukać.

 

Volkswagen Passat 4Motion 2015

Używany Volkswagen w dobrym stanie to chyba najbardziej pożądany samochód w Polsce, ale najczęściej poszukiwane są samochody 7-10 letnie. Nasz Klient poszukiwał najnowszej wersji Volksawagena Passata B8.

Na jego zlecenie znaleźliśmy w Turyngii model z 2015 roku z 2-litrowym dieslem, manualną skrzynią biegów i przebiegiem 133000km. Co oczywiste z pełną historią serwisową w jasnym srebrnym kolorze.

Samochody w cenach powyżej 30-35 tysięcy złotych, często są kupowane na firmy również w leasingu. Wielu naszych późniejszych Klientów nie zdaje sobie sprawy, że leasing używanego samochodu z zagranicy jest możliwy i nie jest obarczony specjalnie skomplikowanymi procedurami. Wystarczy podczas wypełniania formularza kontaktowego na naszej stronie lub przy kontakcie telefonicznym z nami zaznaczyć że samochód ma być leasingowany. Wtedy nasze poszukiwane będą skupione na samochodach, które są sprzedawane z podatkiem VAT (również niemieckim).

Używany Volkswagen Passat B8 to koszt ok 70-75 tysięcy zł brutto, podobną lub wyższą kwotę zapłacimy za nowy samochód po 4-latach leasingu samochodu. Tyle że nowy samochód nie będzie jeszcze w pełni spłacony, a używany już będzie w 100% własnością naszego Klienta.

 

Volkswagen Caddy 1.9 TDi

Czy realizujemy zamówienia na używane samochody dostawcze? Oczywiście, o ile nie będziemy mówili o wielotonowym zestawie z naczepą. Granicą jest 3,5 T masy całkowitej.

Nasz Klient oczekiwał samochodu, który będzie pojemny, bezawaryjny i prosty w naprawie a do tego koniecznie z automatyczna skrzynia biegów. Trudno znaleźć samochód lepiej pasujący do takich oczekiwań niż Volkwagen Caddy z kultowym 1.9TDi. Ku naszemu i Klienta zaskoczeniu udało się znaleźć samochód w wyjątkowo dobrym stanie jak na auta dostawcze. Bardzo dobrze utrzymana zarówno przestrzeń ładunkowa oraz kabina kierowcy pokazują, że można dbać nie tylko o samochód osobowy, ale również o dostawczaka, co w Polsce raczej nie jest standardem. Dla nas to dziwne podejście do samochodu, szczególnie do tego od którego zależy nasza praca i wynagrodzenie, jego bezawaryjna praca to gwarancja ciągłości zarobków i niskie koszty serwisowania.

Zaledwie 115000km przebiegu to dla tego silnika i układu napędowego zaledwie "dotarcie".