Samochody sprowadzone na zamówienie – Styczeń 2020

Ford Focus 2016

Honda CRV

Hyundai i30

Peugeot 508

Renault Kadjar 2016

Mini Cabrio

 

Ford Focus 2016 1.6

Już w połowie miesiąca liczba zamówionych i dostarczonych samochód przekroczyła wynik ze stycznia 2019. Widzimy, że nasza usługa budzi zainteresowanie coraz większej grupy osób. Zdajemy sobie sprawę, że import samochodów na zamówienie to usługa idąca pod prąd utartym przez lata schematom zakupu używanego samochodu na giełdach, w komisach samochodowych czy bezpośrednio z ogłoszeń internetowych, koniecznie po samodzielnych oględzinach albo przez zaufanego mechanika, czy chociażby szwagra. Ostatnio jednak mechanicy są mega zajęci a szwagier z wiedzą nabytą na forach w Necie nie wystarcza do fachowej oceny coraz bardziej skomplikowanych elektronicznie i mechaniczne pojazdów.  Jednak każdy kolejny miesiąc i setki kolejnych sprzedanych samochodów poprzez łącza internetowe, maile, zdjęcia, whatsappy, potwierdza, że razem ze zmianą świata zmienia się również rynek samochodów używanych w Polsce.

 

Używany Ford Focus z 2016 roku w cenie ok 40 tys zł to interesująca propozycja na rodzinny samochód. Przy realizacji tego zamówienia, oczekiwaniem Klienta był samochód z niskim przebiegiem, maksymalnie z 2015 roku i silnikiem o sprawdzonej  konstrukcji. 

Choć takich samochodów na europejskich rynkach jest dużo, to znalezienie modelu w zakładanym budżecie oraz parametrach zwiększa poziom wyzwania dla nas. Po kilku naszych propozycjach Klient zdecydował się na wersję kombi z 2016 roku z przebiegiem 83000km. 

Samochód napędzany jest silnikiem starszej generacji o pojemności 1.6 i mocy 125KM. Widzimy, że wśród fanów i użytkowników Fordów najnowsze silniki benzynowe EcoBoost nie cieszą się popularnością, szczególnie te z pierwszych lat produkcji. My jeszcze nie mieliśmy negatywnych spotkań z tymi silnikami, a to że później silnik 1.0 trafia do dużego Mondeo to nie wizja Forda, a wymuszone działanie aby sprostać z coraz wyższymi normami ekologicznymi.

 

Honda CRV

 

 

Hyundai i30

 

 

Peugeot 508 2.0HDi

W podobnym budżecie jak Focus z 2016 roku dostarczyliśmy do Klienta Peugeota 508 i tu pojawia się pytanie nowszy używany Ford czy lepiej większy używany Peugeot z dieslem i z automatyczną skrzynią? Wszystko zależy jakie są potrzeby i do jakich celów samochód będzie wykorzystywany. 

Jeżeli poszukujemy samochodu na długie i częste wyjazdy w 3-4 osoby to na pewno Peugeot będzie bardziej ekonomiczny i komfortowy. Jeżeli gaz nie będzie wciskany do oporu a prędkościomierz nie będzie zamykany, to można osiągnąć wyniki nawet w okolicach 6 litrów / 100 km, co przy 72 litrowym baku daje zasięg nawet 1200km. 

Jeżeli jednak zakładamy kręcić się po mieście i raz na rok wyjechać w dłuższą trasę na wakacje, to zdecydowanie używany Focus z silnikiem benzynowym okaże się lepszym rozwiązaniem. Choć na spalaniu jego eksploatacja wyjdzie drożej, to na pewno przy małych przebiegach jego awaryjność będzie mniejsza od diesla, który lubi długie trasy a miasto go męczy. 

Do samochodu sprzedający oddał również komplet kół letnich, zatem  dodatkowe 1000-1500zł na opony będzie zaoszczędzone.

 

Renault Kadjar 2016

Używane Renault w nadwoziu SUV, to chyba pierwsza realizacji na Kadjara w naszej historii, ale nie ma się czemu dziwić w końcu samochód jest sprzedawany od 2015 roku.

Dla naszego Klienta sprowadziliśmy samochód z Niemiec, gdzie kupiliśmy go w salonie do którego został pozostawiony w rozliczeniu. Pełna książka serwisowa a do tego bogate wyposażenie i automatyczna skrzynia biegów połączona z miejskim małym dieselm 1.5dci. Przebieg to zaledwie 99800km.

Używane Renault Kadjar jako 4-letni samochód z przebiegiem w okolicach 100 tys. km to wydatek w okolicach 65 tysięcy złotych. Co stanowi 50% ceny aktualnie nowego modelu z porównywalnym wyposażeniem i silnikiem. Nasi Klienci wybierają takie rozwiązanie, ponieważ:
- samochód używany z zagranicy mogą z leasingować
- w kolejnych latach, samochód będzie mniej tracił na wartości, niż auto nowe
auto w pełni serwisowane nie będzie sprawiało problemów technicznych przez kolejne lata
po tak krótkim czasie i niskim przebiegu nie widać po samochodzie żadnego zużycia
różnica cenową pomiedzy nowym a używanym to ok 65 tysięcy złotych

 

Mini Cabrio

Używane Mini Cabrio kupione w styczniu 🙂 Przy pogodzie jaką mamy na początku 2020 roku w Polsce, to można stwierdzić że taki zakup pokazuje trendy pogodowe w naszym kraju.

W Polsce wersję Carbio przez kilka lat sprzedaży Mini zamówiło kilkuset Klientów, ile z tych samochód aktualnie jest wystawionych na sprzedaż i ile z nich nadaje się na zakup? Pewnie niewiele, stąd nasz Klient postanowił skorzystać z naszej usługi, aby na bogatszy rynku Europejskim poszukać dla niego samochodu z opuszczanym dachem.

Dla naszego Klient sprowadziliśmy auto z Niemiec, gdzie do tej pory samochód w 9 lat (2011 rok) przejechał zaledwie 103000km. Przez cały ten okres auto było serwisowane w serwisie BMW (właściciel marki Mini).

Choć nie jest to wersja Cooper S, to frajda z jazdy tym małym Cabrio jest wielka, a gdy z nieba leje się letni żar poziom radości może pukać do drzwi księgi rekordów Guinessa.