Samochody na zamówienie – Marzec 2020 część 4

Mercedec C 2010

Ford Focus

Ford Kuga 2012

Peugeot 2008

Mercedes A180 2019

 

Mercedec C 2010

Mercedes czy ma 5, 10 czy 15 lat to zawsze atrakcyjny samochód, a jeżeli jeszcze samochód był poprawnie serwisowany to nawet po 10 latach będzie pewną inwestycją motoryzacyjną. Już na pewno nie straci tak dużo na cenie, a jednocześnie zapewni dużo pozytywnych wrażeń podczas jazdy

Tym razem nasz Klient poszukiwał Mercedesa klasy C z benzynowym silnikiem i automatyczną skrzynią biegów. Z kilku przedstawionych modeli wybrany został czarny sedan z 2010 roku z silnikiem 1.8 o mocy 184KM.

Nowy właściciel na pewno nie będzie narzekał na niedobór mocy i komfortu.

Ford Focus

Ford Focus niezależnie czy kombi, sedan, hatchback czy kabrio to zawsze będzie połączenie atrakcyjnej ceny, pojemności i niskich kosztów eksploatacyjnych.

Nasz Klient poszukiwał samochodu do 20 tysięcy złotych, który będzie swobodnie przemieszczał się po mieście, ale też bez problemów poradzi sobie poza miastem. Dla naszego Klienta znaleźliśmy Focusa z benzynowym silnikiem i podstawowym wyposażeniem, gdzie znalazło się nawet elektryczne podgrzewanie przedniej szyby. Choć nasz klimat ostatniej zimy nie dawał zbyt wielu dni do wykorzystania takiego ogrzewania, to jednak przy deszczu każdy użytkownik doceni ten drobny dodatek.

Samochód miał malowany jeden błotnik, o czym nasz Klient dokładnie wiedział i taką wcześniejszą naprawę lakierniczą zaakceptował. Jeżeli nie chciałby samochodu z taką naprawą, poszukiwalibyśmy dla niego modelu dalej.

 

Ford Kuga 2012

Był Focus, to tym razem Focus o kilkanaście centymetrów wyższy, czyli Ford Kuga. Choć gabaryty samochodu ten sam, to jednak tych kilka centymetrów wzwyż więcej, powoduje znacznie odmienne odczucia podczas jazdy, a nawet przy zwykłym wsiadaniu. Dziury czy koleiny dla Kugi to żadna przeszkoda, swobodnie poradzi sobie też z wyższym krawężnikiem.

Samochód z 2012 roku z dwu litrowym dieslem i przebiegiem 118 tysięcy kilometrów. Tutaj kierunkiem poszukiwań był możliwie niski przebieg oraz zakładany budżet na samochód, stąd wybraliśmy model z niezbędnym i nie rozbudowanym wyposażeniem (manualna skrzynia, manualna klimatyzacja).

Przy każdej naszej realizacji precyzyjnie dopytujemy na jakich wartościach zależy naszemu Klientowi, czy mamy szukać lepszego wyposażenia, silnika benzynowego, napędu 4x4, itd. To Klient decyduje, my chcemy zrealizować jego oczekiwania w zakładanym budżecie, zdarza sie że potrzebne jest obniżenie oczekiwań lub podniesienie budżetu.

 

Peugeot 2008

 

Najczęściej nasi Klienci samochodów Peugeot wybierają duże kombi lub sedany, lecz tym razem poszukiwany był miejski model francuskiego producenta. Peugeot 2008 już znacznie większy samochód o popularnej swego czasu 206-tki. Teraz do miejski samochód w wersji kombi to już ponad 4,1 metra długości i bagażnik o pojemności 350 litrów. Zauważamy dziwną relację pomiędzy rozmiarami telefonów i samochodów, stara poczciwa Nokia jest niczym w stosunku do dzisiejszych 5 calowych “maluchów”

Mercedes A180 2019

Po “małym” Peugeocie mamy kolejnego “malucha” tym razem od Mercedesa.

Historia klasy A zaczęła się pod koniec XX wieku modelem W168, który mocno odbiegał wyglądem od swoich większych braci. Był wysoki, dość wąski i bardziej przypominam minivana niż auto kompaktowe. Taka bryła nie wytrzymała zbyt długo i systematycznie z kolejnymi wersjami i modyfikacjami, samochód stawała się szerszy i niższy, aby w najnowszym wydaniu W177 poza kompaktem pojawiła się również wersja sedan.

Historia motoryzacji to bardzo ciekawa dziedzina, która na przestrzeni zaledwie 20 lat jest w stanie pokazać jak dynamicznym zmianom podlegają samochody w XXI wieku.

Przy tej realizacji dla Klienta zakupiliśmy Mercedesa A180d z silnikiem 1,5 i mocy 116KM, samochód roczny i co oczywiste z pełną dokumentacją. W mercedesach z 2019 mamy już coraz mniej przycisków, większość ustawień modyfikujemy przez dotyk, komendy głosowe. Już nawet licznik jest w wersji jednego dużego ekranu, który możemy swobodnie dopasowywać do własnych potrzeb.