Samochody na zamówienie – Marzec 2020 część 3

Mercedes CE300

Peugeot 508

Volvo C30

Peugeot 5008

Volvo V50

VW Touran 2015

 

Mercedes CE300 1992

Wyjątkowe zamówienie i wyjątkowe poszukiwania. Choć samochodów z lat 90-tych XX wieku nie ma na rynku zbyt wiele, to również wśród dostępnych ofert trzeba mocno oceniać stan techniczny i historię. Nie każda oferta pochodzi od kolekcjonera, a serwis takiego samochodu nie należy do łatwych, z uwagi na ograniczoną dostępność części.

Tym razem dla naszego Klienta kupiliśmy i dostarczyliśmy Mercedesa z 1992 roku, który przez całą swoją historię był w rękach jednego właściciela. Tak, przez 28 lat właścicielem było to samo małżeństwo, którzy w tym czasie przejechali tylko 260 tysięcy kilometrów.

Jak widzicie z Carforfriend dostarczamy roczniki od 19.. do 2019

Peugeot 508 2015

Samochody z grupy PSA mają zarówno żarliwych zwolenników jak i przeciwników, ale trzeba przyznać że francuzi potrafią zaprojektować bardzo ładne samochody. Tutaj poszukiwaliśmy konkretnego modelu z konkretnym wyposażeniem i w konkretnej karoserii.

Peugeot 508 z 2015 roku z dieslem 1.6 120KM i automatyczną skrzynią biegów, model poliftowy.

Po wszystkich opłatach, kosztach logistycznych taki samochód to koszt ok 44 tysięcy złotych. Dla porównania wg cennka z 2015 roku cena takiego modelu wynosiła ok 120 tysięcy złotych.

Samochód ma przebieg zaledwie 102 tysięcy kilometrów, nie brał udziału w wypadku czy stłuczce. Czy taki samochód jakoś wyjątkowo się zużył przez 5-lat ? Nie sądzimy.

 

Volvo C30

To jeden z najmniejszych modeli Volvo i dość rzadki egzemplarz na polskich i europejskich drogach. Dla naszej Klientki poszukiwaliśmy wygodnego samochodu na codzienne dojazdy do pracy.

Wiedzieliśmy jaki mamy budżet i jakie są potrzeby i oczekiwania. Podczas poszukiwań przebijały się różne propozycje Ford Focus, Volkswagen Golf, Peugeot 307, czy Peugeot 2008. Na tym tle Volvo wydaje się egzotycznym pojazdem, jednak cena, stan techniczny, przebieg, wyposażenie spowodowały, że wybór padł właśnie na szweda.

 

Peugeot 5008 2011

Marzec, to systematyczne przeskoki pomiędzy francuską i szwedzką motoryzacją. Raz Volvo raz Peugeot. Teraz poszukiwaliśmy Suva z francuskiej rodziny.

Sądzimy, że jest to jeden z bardziej niedocenionych a jednocześnie atrakcyjnym pojazdem na rynku. Bogate wyposażenie (jak to w Peugeotach), wygodne i obszerne wnętrze, ciekawa propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla mniejszych grup społecznych ceniących komfort.

Peugeot 5008 jest z 2011 roku, silnik benzynowy 1.6 a na wyposażeniu HeadUp display, szklany dach, dwustrefowa automatyczna klimatyzacja. Cena samochodu po wszystkich kosztach i dostawą do Polski to ok 35-40 tysięcy złotych

Volvo V50 2011

Poszukując małego Volvo dla naszej Klientki udało się znaleźć i jednym transportem sprowadzić drugi model szwedzkiego producenta. Kilkuletnie Volvo V50 to na pewno ciekawa alternatywa do Golfa, Focus, czy Peugeota. Atrakcyjny wygląd zewnętrzny, pancerne zawieszenie, układ napędowy i silnik. Pozwalają spokojnie patrzeć w przyszłość przez pryzmat kosztów eksploatacyjnych.

Może nie jest bogiem prędkości czy przyspieszenia, ale wstydu też nie będzie zarówno w mieście czy poza nim.

VW Toran 2015

Minivanów coraz mniej widzimy na polskich ulicach, Polacy coraz chętniej kierują swoje wybory w stronę SUVów. Sami konstruktorzy również idą w inną stronę, przesuwne drzwi stosowane są już sporadycznie, a to chyba kluczowa wartość minivanów. Kto nigdy nie krzyknął “Uważaj na drzwi, nie obij samochodu” do wysiadającego lub wsiadającego dziecka, niech pierwszy rzuci kamień.

Teraz dla naszego Klienta kupiliśmy najnowszą wersję Volkswagena Tourana z 2015 roku z dwulitrowym dieslem pod maską, który do tej pory przejechał 113 tysięcy kilometrów. Trzeba przyznać konstruktorom VW, że potrafią połączyć komfort, przestrzeń i atrakcyjny wygląd.