Samochody na zamówienie – Luty 2020 część 2

BMW E39 523

Honda Civic

Mini Cooper Camden

Saab Vector 2008

Toyota Verso

 

BMW E39 523

Czy BMW E39 z 1996 roku można już traktować jako klasyka? Okazuje się, że za rok już tak, samochód przekroczy wtedy 25 lat od daty produkcji i 15 lat od zakończenia produkcji modelu. 

Jak wiele jeszcze E39 jeździ po polskich drogach? Na pewno bardzo dużo, tylko znacząca większość z nich to samochody, które mogłyby napisać długą biografię przygód, przeróbek i właścicieli. Jaki mogą mieć przebieg 300, 400 a może 500 lub więcej tysięcy? Pewnie tak.

Na takim tle model z 1996 roku z przebiegiem 134000km jest wyjątkiem potwierdzającym regułę. Nowy właściciel będzie na pewno mówił znajomym “Kupiłem samochód w wyjątkowym stanie” 

Carforfriend - pomagamy w zakupie samochodów z XX i XXI wieku, z tym z XIX wieku jest słaba dostępność, ponieważ muzea wszystkie wykupiły 🙂

Honda Civic

Honda Civic w tej wersji nazywana znana również jako Ufo, co faktycznie jest zrozumiałe. Szczególnie gdy patrzymy na innego samochody z okresu 2006-2011, które były znacznie bliżej wzorniczej ziemi, niż latający w orbicie inspiracji projektanci Hondy.

Mimo wyjątkowego wzornictwa, pozostałe wartości w Hondzie pozostały na swoim miejscu. Silniki VTec, wytrzymałe zawieszenie, pancerne skrzynie i komfort podróżowania i niskie rachunki na stacjach.

Ta Honda dla naszego klienta przypłynęła ze Szwecji, gdzie służyła do codziennego “kręcenia się” wokół domu.

 

Mini Cooper Camden 2011

Chodź od premiery pierwszego Miniaka minęło ponad 60 lat, to nieustannie zalicza się ten model do grupy specyficzne, wyjątkowe, niestandardowe. I tak też jest model wprowadzony do produkcji w 2001 roku.

Mini Cooper to zdecydowanie więcej niż samochód, to pokazanie swojego podejścia do życia, otwartości, swobody. To samochód, w którym mężczyzna nie wygląda na zmęczonego codziennością życia, ale pokazuje że jednocześnie można z energią, siłą i uśmiechem podchodzić do nawet największych przeszkód.

Dla naszego Klienta Kajtek wyszukał, sprawdził i dostarczył Mini Cooper z 2011 roku z silnikiem 1.6 i przebiegiem 107000km, a że dodatkowo jest to samochód w wersji Camden to na wyposażeniu znalazła się skórzana tapicerka, otwierany dach.

 

Saab Vector 2008

Jak samochody ze Szwecji to najczęściej myślimy o Volvo lub Saab, i tym razem pojawiło się zamówienie na szwedzkiego sedana.

Nasz klient zaakceptował model z 2008 roku z silnikiem 2.0T o mocy 175KM. Mimo 12-lat w dowodzie rejestracyjnym, tak Saaby i Volvo nie odstają wyglądem i wyposażeniem od nowych modeli bardziej popularnych marek. 

Szwecja jako rynek zakupu samochodu nie jest popularna. To błąd. stabilny kurs szwedzkiej korony, spokojna mentalność skandynawów oraz szwedzkie mandaty dają atrakcyjną perspektywę zakupu pewnego samochodu w atrakcyjnej cenie. Samochodu, który nie bił rekordów prędkości (prędkość maksymalna w Szwecji to 120km/h, a mandaty robią wyraźną dziurę w domowym budżecie), a przy tym był systematycznie serwisowany (przy -30 stopniach nie serwisowany by nie odpalił).

Toyota Verso

Czy samochodzie o długości 444 centymetrów, można dodać trzeci rząd siedzeń? Toyota pokazała, że można. Wystarczy podnieść nieco dach w tylnej części .

Modele Verso Toyoty w Europie nie cieszyły się dużą popularnością, znacznie popularniejsze były w Azji, gdzie na każdej ulicy można spotkać tak egzotyczne modele jak Yaris Verso, Corolla Verso, Avensis Verso.

Tym razem Klient zamówił model z przedlliftowy model japońskiego minivana z silnikiem 1.8 147KM. Bez rdzy, wypadków, także plan na najbliższe lata to benzyna, olej i klocki co jakiś czas. Pozostałe elementy samochody wykazują wyjątkową długowieczność.