Jak kupić i sprowadzić używany samochód z Niemiec?

Planujesz zakup samochodu? Nie chcesz decydować się na nowy model? Rozważasz zakup samochodu za granicą? Jeśli tak to w dzisiejszym wpisie podpowiadamy jak kupić auto z Niemiec. Podstawą udanych zakupów za granicą jest rzetelny sprzedawca samochodów używanych – nie możesz kupować samochodu od przypadkowej osoby. Równie ważne jak samo auto jest bowiem to, od kogo to auto kupisz! W Niemczech działa bardzo dużo komisów samochodowych. Oczywiście nie wszystkie z nich cieszą się dobrą renomą. Należy więc dobrze sprawdzić miejsce, z którego chcemy zakupić auto. Dobrą opcją jest zakup samochodu np. od osoby prywatnej. Używane samochody z Niemiec wcale nie muszą być bardzo drogie.

Bardzo ważne jest to, aby do Niemiec wybrać się z osobą, która dobrze zna ten język. Dobrze jest też posiadać miernik grubości lakieru, który pozwoli chociaż wstępnie ocenić czy auto nie było przypadkiem lakierowane i szpachlowane. Dobrze jest też mieć ze sobą interfejs diagnostyczny OBD2, która współpracuje z dobrym programem diagnostycznym. Jego użycie pozwali sprawdzić awarie czujników i zapisane błędy. Pewna oferta samochodów używanych to zakup samochodu z pewnego źródła.

Znajdź pewną ofertą aut używanych

W internecie jest sporo serwisów z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, na których można znaleźć ciekawe oferty. Oprócz tego warto szukać w komisach samochodowych. Sprowadzanie aut z Niemiec wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne. Warto pamiętać, że zarówno w Niemczech, jak i w Polsce auto może być sprawdzone w warsztacie samochodowym, albo na jakiejś stacji kontroli. W razie wątpliwości można też skorzystać z pomocy ekspertów motoryzacyjnych, którzy potrafią dokładnie sprawdzić stan techniczny danego samochodu. Koszt sprawdzenia auta przed zakupem na stacji w Niemczech to około 100 Euro, ale dostaniesz na serio porządny przegląd!

Procedury, które są konieczne do załatwienia w Niemczech trwają zazwyczaj maksymalnie kilka godzin. Nabywca samochodu musi udać się do niemieckiego urzędu komunikacji. Najczęściej sprzedawca będzie chciał oddać już wyrejestrowany samochód. Wtedy czeka Cię nabycie nowych tablic rejestracyjnych, wyrobienie nowego dowodu i opłacenie tymczasowego ubezpieczenia OC, którego koszt nie przekracza 25 Euro oraz podatku drogowego niemieckiego. Po przyjeździe do Polski konieczne jest opłacenie podatku akcyzowego w Urzędzie Celnym. Koszt jest obliczany na podstawie kwoty sprzedaży, która jest zawarta na umowie zakupu samochodu. Następnym krokiem jest przegląd techniczny w Polsce. Niemiecki zostanie przepisany tylko jeśli kupiłeś zarejestrowane w pełni w Niemczech auto i nadal masz tamtejszą ważną rejestrację w chwili zgłoszenia do rejestracji w Polsce. Inaczej urzędnik pod byle pretekstem odeśle Cię na stacje w Polsce. Część przychodów ze stacji diagnostycznych to również przychód dla powiatów! Zatem sam rozumiesz… Ostatnim krokiem jest zarejestrowanie samochodu w Wydziale Komunikacji.

Znajdź rzetelnego sprzedawcę aut używanych

Jak widać procedury związane z zakupem używanego samochodu w Niemczech wcale nie są takie skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Mogą być jeszcze mniej problematyczne, jeśli wynajmiesz do ww. procedury zakupu auta profesjonalną firmę, która zajmie się każdym krokiem realizacji. W związku z powyższy, zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą na importowane i sprawdzone auta używane. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie!