Import samochodów na zamówienie – Luty 2020 część 1

Ford Focus 2011

Skoda Octavia RS

Mercedes 114

Ford Focus 2008

Mercedes ML

 

Ford Focus 2011

Pierwszy kwartał 2020 roku już chyba możemy nazwać kwartałem Focusów, to już piąty sprowadzony egzemplarz tego modelu po zaledwie kilku dniach lutego.

Tym razem samochochód został zamówiony z odbiorem w Toruniu. Samochód jest z 2011 roku z silnikiem 2.0 tdci, który pracuje z automatyczną 6-biegową skrzynią PowerShift. Dodatkowo na wyposażeniu dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, zestaw głośnomówiący z bluetooth sterowany z kierownicy, czujniki parkowania przednie i tylne, podgrzewanie elektryczne przedniej i tylnej szyby. Skromny Ford a wyposażenie zdecydowanie z wyższej klasy. Potwierdzony w serwisie przebieg 163000km.

Automat w Europie w samochodzie tego segmentu to nadal egzotyka, zdecydowanie częściej zamawiane są u nas wersje z manualną skrzynią. Znamy jednak kilku naszych klientów, którzy zakochali się w automatach po kilku pierwszych kilometrach i powiedzieli “każdy kolejny samochód musi być z automatem”. Jeżeli pamiętamy o systematycznej wymianie oleju i filtru w skrzyni (Ford sugeruje co 60 tys km). Każdy element samochodu jeżeli jest odpowiednio serwisowany i nie jest nadmiernie katowany, nie zawiedzie użytkownika. Zaniedbania zawsze kosztują więcej.

Skoda Octavia RS

“Kochanie rodzinne kombi będzie dla nas idealne”, to może wyglądać rozmowa o nowym samochodzie w wielu polskich rodzinach, ale nie w każdej rodzinne kombi dostaje utwardzone zawieszenie, 184 konie mechaniczne, prawie 400Nm momentu i prędkość maksymalną 230km/h.

Można mieć kombi i kombi. Tutaj oczekiwaniem naszego klienta była Skoda Octavia RS Kombi z silnikiem diesla. Skoda wykorzystała wszystkie walory Octavii, takie jak pojemność, bezawaryjność z atrakcyjnym wyglądem, mocnym i ekonomicznym napędem. Sprawdziliśmy osobiście, samochód bardzo żwawo się odpycha.

Dla naszego klienta wyszukaliśmy, sprawdziliśmy i sprowadziliśmy do Polski egzemplarz z 2015 roku z przebiegiem 171000km. Auto jest wyposażone w światła LED do jazdy dziennej i ksenony na noc, klimatyzacje automatyczną, dużą nawigację, sportowe siedzenia i kierownię. Wszystko zachowane w bardzo dobrym stanie, sprawdziliśmy wszystkie wizyty w serwisie i z czystym sercem kupiliśmy samochód dla naszego klienta.

Obsługa takiego zamówienia to zawsze kilka rozmów telefocznicznych, maili z Klientem, wstępna ocena samochodu w bazach serwisowych i ubezpieczeniowych, rozmowy ze sprzedającym, a na koniec wizyty na miejscu, ocena faktyczna, negocjacje ze sprzedawcą. Z takim zasobem wiedzy nasz klient podejmuje decyzję, samochód przyjeżdża do Polski, gdzie szykujemy go do wydania i rejestracji. Pozostaje przyjechać po samochód.

 

Mercedes 114

O zaufaniu wobec nas świadczy też rosnąca liczba zamówień na renowację pojazdów z lat 80-tych czy 70-tych zeszłego stulecia

Mercedes 114 z 1976 roku pozbył się u nas nie tylko rdzy ale odzyskał też kolor i wiele swojego dawnego uroku!

Auto są przez nas odbierane z terenu Niemiec i naprawiane mechanicznie, blacharsko, lakierniczo przez warsztaty, z którymi współpracujemy lub przez nasze własne zasoby.  To daje nam wgląd w duszę stare motoryzacji oraz wiedzę na temat rozwoju technologii i tego, co z czasem jest weryfikowane przez rynek pod względem wartości.  Ta wiedza i doświadczenia bardzo się przydają podczas doradzania Wam w zakupie nowoczesnych pojazdów z oferty używanych, importowanych przez nas egzemplarzy.

 

Ford Focus 2008

Wśród naszych pracowników, coraz częściej krąży stwierdzenie “tydzień bez Forda jest tygodniem straconym”, ale żeby przechodzić na hasło “tydzień bez Forda Focusa jest tygodniem straconym” to się nie spodziewaliśmy.

Używany Ford Focus niezależnie od rocznika to zawsze ciekawa propozycja. Jeżeli wcześniej był odpowiednio serwisowany i nie ma obaw o większe ingenerencje lakierniczo-blacharskie, to samochód na lata.

Tym razem wersja kupiliśmy na zamówienie używanego Forda Focusa MK2 z 2008 roku z silnikiem 1.6 100KM z przebiegiem 160000km. Samochód do samego końca był systematycznie serwisowy i co widać po przebiegu służył do jazdy na krótkich odcinkach.

Cena takich egzemplarzy po wszystkich opłatach to kilkanaście tysięcy.

 

Mercedes ML

Mercedes ML 2014 3.0 diesel 258KM, tylko tych kilka informacji o samochodzie “ocieka” luksusem, a jeżeli dodamy do tego podgrzewane i wentylowane fotele, które dodatkowo wymasują nasze plecy podczas długiej podróży, to już możemy myślami zatapiać się w skórzanej tapicerce i odpalać silnik.

6-letni używany Mercedes ML z przebiegiem 128000 to zawsze będzie samochód, który zwraca na siebie uwagę innych kierowców. W końcu mówimy o SUViem, który mierzy 4,8 metra długości i waży ponad dwie tony. Duży, majestatyczny i czarny Mercedes z silnikiem V6, który do setki rozpędzi się w ok 7 sekund.

Nasza usługa sprowadzania samochodów z Niemiec, Szwecji czy USA jest dla każdego, kto na samochód przeznaczył budżet w zakresie od kilkunastu do kilkuset tysięcy.

Gdy szukacie samochodów tańszych to traficie na tysiące ogłoszeń, z których trudno będzie wyłuskać ten najbardziej wartościowe. Gdy myślicie o wydatki na poziomie 100 czy 200 tysiecy to nagle okazuje się, że ogłoszeń jest znacznie mniej, ale wybór jest nadal bardzo trudny. Mała konkurencja powoduje, że sprzedający często mają problem z wyceną pojazdu, a przez to budują niepokój “dlaczego jeden egzemplarz jest tak drogi a obok stoi znacznie tańszy?” Czy ten drogi jest za drogi czy tani jest za tani?

Wiele lat doświadczenia, setki kupionych na zamówienie samochodów, pozwala nam realnie ocenić każdą ofertę i jednocześnie znegocjować cenę ze sprzedającym, którą później otrzyma w końcowej wycenie nasz Klient.