Gdzie znaleźć dobre używane samochody w Internecie?

Zakup dobrego pojazdu z drugiej ręki często jest pewnego rodzaju wyzwaniem. Warto wiedzieć, gdzie szukać samochodu używanego z pewnego źródła. Obecnie coraz rzadziej odwiedzamy komisy samochodowe, ze względu na ograniczony wybór aut. Ogłoszenia w gazetach również wydają się nieodpowiednim rozwiązaniem ze względu na małą ilość informacji o pojeździe. Giełda samochodowa podobnie traci na popularności – niekoniecznie posiadamy możliwość dokładnych oględzin auta.

Obecnie najpopularniejszym źródłem w poszukiwaniu pojazdów używanych jest Internet. To tutaj mamy sposobność dokonania wstępnych oględzin samochodu bez wychodzenia z domu. Mamy dostęp do szeregu informacji oraz zdjęć pojazdu.

Krótki poradnik szukania aut w sieci

Poszukując samochodu mamy dostęp do wielu źródeł w Internecie. Popularne są różnego rodzaju serwisy ogłoszeniowe, gdzie możemy zapoznać się z ofertami handlarzy samochodowych, jak i osób prywatnych – sprzedających swoje pojazdy po kilku latach eksploatacji. Niestety są to również miejsca dające szerokie pole do popisu wszelkim oszustom. Często możemy kupić samochód powypadkowy lub zbyt drogi w kosztach naprawy.

Przy szukaniu samochodu w Internecie zwróćmy szczególną uwagę na zdjęcia. Przede wszystkim upewnijmy się, czy są one odpowiedniej jakości. Często osoba sprzedająca może celowo wykonać fotografie o zbyt niskiej rozdzielczości. Ma to na celu utajnić przed nami pewne niedociągnięcia. Oglądając wyraźne zdjęcia, znacznie łatwiej dostrzeżemy ogniska korozji, ewentualne obcierki, czy element karoserii pomalowany w innym odcieniu danej barwy.

Problemem, który również tyczy się szukania samochodów przez Internet jest zaniżanie przebiegów. Kupując samochód używany nigdy nie otrzymujemy pewności, czy osoba sprzedająca jest uczciwa z nami odnośnie tej kwestii. Naszą czujność powinny wzbudzić chociażby idealny stan kierownicy, foteli kierowcy, czy gałki skrzyni biegów. W takiej sytuacji, jest bardzo możliwe, że pojazd posiadał wysoki przebieg oraz mocno wytarte elementy wnętrza. Osoba sprzedająca samochód chcąc przed nami ukryć oznaki dużego przebiegu – mogła wymienić te elementy na nowe.

Każde dobre auto używane z pewnego źródła będzie posiadać numer w ogłoszeniu. Jeżeli podczas samej rozmowy telefonicznej sprzedający nie chce nam go udostępnić – zrezygnujmy z oferty. Za sprawą numeru VIN możemy chociażby się dowiedzieć się czy samochód nie został skradziony oraz jaki jest jego fabryczny lakier.

Nie musimy ograniczać się jedynie do Polskich ogłoszeń. Warto również wiedzieć chociażby, gdzie szukać samochodu z Niemiec. Mamy możliwość znaleźć dobre auto używane, jednakże problemem może być odległość oraz język. W tej sytuacji warto z pewnością skorzystać z oferty Car For Friend. Korzystając z usług firmy – samochód z Niemiec zostanie za nas sprawdzony, przetransportowany oraz zarejestrowany. Naszym zadaniem będzie jedynie zapłacenie za pojazd.

Gdzie szukać auta w Internecie?

Jeżeli typowe serwisy z ogłoszeniami samochodowymi nie wzbudziły naszego zaufania – pomocą służy serwis carforfriend.pl. Nie tylko mamy swobodny dostęp przejrzenia oferty z poziomu komputera. Zaletą jest kupno auta on-line. Klienci wybierają pojazd, wpłacają zaliczkę po czym resztę pieniędzy wpłacają dopiero po potwierdzeniu kupna pojazdu przez markę. Całość będzie odbywać się korzystając wyłącznie z komputera / telefonu. Z domu będziemy musieli jedynie wyjść, kiedy będziemy odbierać nasz nowy, używany – wymarzony samochód.