Czy warto kupić samochód z zagranicy?

Często zamiast kupić samochód pochodzący prosto od dealera danej marki, preferujemy kupno pojazdu używanego. Stajemy wtedy przed wieloma wyzwaniami. Sami upewniamy się co do stanu technicznego pojazdu, sprawdzamy go pod kątem bezwypadkowej przeszłości, czy odkrywamy inne mankamenty ukryte przez sprzedawcę. Pomimo pewnych wad i ryzyka, samochód używany może stać się naprawdę bardzo wdzięcznym zakupem.

Jak kupić sprawdzony samochód?

Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy odnośnie mechaniki, nie będziemy mogli samodzielnie określić stanu pojazdu. Warto zabrać ze sobą zaufaną i kompetentną osobę (przykładowo znajomego mechanika). W przypadku, gdy nie znamy nikogo takiego, należy sprawdzić przyszły zakup na okręgowej stacji kontroli pojazdów. Niestety diagności czasem też działają na korzyść sprzedającego, więc mogą nas nie informować o pewnych poważnych usterkach. W naszym kraju popularne jest sprowadzanie samochodów z innych krajów, aczkolwiek łączy się to również z pewnymi zagrożeniami.

Czy warto kupić samochód z zagranicy?

Odpowiedź brzmi: tak. Aczkolwiek musimy sami uchronić się przed pewnymi zagrożeniami. Przede wszystkim sprzedawcy samochodów mogą w prosty sposób ukryć przeszłość kupowanego przez nas samochodu. Ciężko będzie określić, czy pojazd nie brał udziału w wypadku lub poważniejszej kolizji albo czy nie jest kradziony. Dlatego przede wszystkim unikajmy niezaufanych sprzedawców. Mogą nas kusić niską ceną, lecz ostatecznie narażą nas na straty wynoszące nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zastanawiając się czy kupić samochód z zagranicy postawmy na zaufaną markę.
Carforfriend.pl jest doskonałym przykładem firmy, która nie tylko wykonuje proces kupna w sposób legalny, lecz dba o zadowolenie klienta. Ideą marki nie jest sprzedaż jak największej ilości samochodów, lecz przywiązanie Klienta, który w przyszłości prawdopodobnie znów skorzysta z usług.

Zastanawiając się, czy warto sprowadzić auto z zagranicy pamiętajmy o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim samochody w takich krajach jak Niemcy lub Szwecja muszą przechodzić rygorystyczne przeglądy okresowe. Przykładowo warto wspomnieć, że w pewnych krajach poważnym problemem okazuje się być nawet krzywa felga. Dowodzi to dobrego stanu pojazdów. Kolejną korzyścią przemawiającą za kupnem są inne ceny rynkowe w danych krajach. Samochód, który w Polsce jest ceniony i popularny, w Niemczech nie będzie cieszyć się tak wysoką popularnością, co przełoży się na niższą cenę zakupu.

Samochód sprowadzany to często niska cena oraz doskonały stan techniczny. Kupując jednak taki pojazd, zadbajmy o współpracę z zaufaną firmą, która sprowadzi dla nas samochód. Gdyż często pomiędzy okazyjnym zakupem a pułapką jest bardzo cienka granica.