Często zadawane pytania

Głównie tym, że nie jesteśmy ani normalnym ani polskim komisem. Działalność carforfriend.de jest zarejestrowana w Niemczech, w Bawarii. Posiadamy niemieckie tablice przejazdowe na stałe, co jest dowodem zaufania niemieckich urzędników do naszej działalności. Do tego samochody prezentowane przez nas na polskich stronach w Internecie i znajdujące się na terenie Polski w celu sprzedaży są własnością niemieckiej firmy jaką jest carforfriend.de. Dlatego opłaty polskie realizuje bądź klient osobiście, bądź my w momencie sprzedaży auta w Polsce. Zdarza się bowiem, że niektore samochody wracają do Niemiec i są sprzedawane na rynku niemieckim. Do tego przedstawiamy naszą ofertę zawsze rzetelnie i podkreślamy, że nie cofamy liczników, nie ukrywamy historii auta, etc. Sprzedajemy auta dla przyjaciół, bo tak właśnie, jak przyjaciół, traktujemy naszych klientów.
 1. Własność pojazdu

  Po pierwsze trzeba wiedzieć, że od 2005 roku nie ma już "Fahrzeugbrief" i "Fahrzeugschein", ale w przypadku samochodów, które ostatnio zmieniały właściciela na terenie Niemiec przed październikiem 2005, te stare wersje są ważne zarówno w Niemczech jak i w Polsce. Na ich podstawie zarejestrujecie auto w Polsce. Po 2005 roku obowiązują Zulassungsbescheiningung Teil I i Zulassungsbescheinigung Teil II. Różnica to mniej danych na temat byłych właścicieli pojazdów, oraz ZGODNOŚĆ z europejskim formatem w innych krajach. Jeśli porównacie te niemieckie dokumenty polskim dowodem rejestracyjnym to stwierdzicie, że w tych samych rubrykach są te same dane odnośnie auta. Zatem często nie trzeba niemieckich dokumentów rejestracyjnych tłumaczyć na polski. Zatem potrzebujecie dwa niemieckie dokumenty, pamiętąc, że w Niemczech nie trzeba mieć umowy kupna auta, by go rejestrować na siebie. WŁAŚCICIELEM jest ten, kto ma w ręku obydwa dokumenty Teil 1 i Teil 2. Motocykle do 125 cm3 będą często miały tylko ten mały dokument, Teil 1 oraz Świadectwo Homologacji. Po prostu w Niemczech handel pojazdami jest dużo prostszy niż w Polsce. Tłumaczenie będą potrzebne, gdy w niemieckich dowodach rejestrowych są jakieś dodatkowe wpisy, o felgach, kołach, zawieszeniu, etc.

 2. Europejskość auta

  Kolejnym ważnym dokumentem jest Świadectwo Homologacji zwane w Niemczech z angielskiego COC lub po niemiecku Übereinstimmungsbescheinigung. Ten dokument pozwala zarejestrować auto w dowolnym kraju w Unii Europejskiej. Przyda się jeśli kiedyś będziecie chcieli auto sprzedać do Niemiec, a to się coraz częściej zdarza. Też nie trzeba tego dokumentu tłumaczyć.

 3. Badanie Techniczne

  Niemieckie badania techniczne zachowują ważność w Polsce jeśli są ważne conajmniej ponad pół roku w Niemczech. NIE RÓBCIE zatem na siłę kolejnego badania technicznego w Polsce. To nie dotyczy tylko samochodów specjalnych, karetek, strażackich itp. Badanie techniczne też będzie konieczne przy LPG, albo haku czy innych niestandardowych elementach. Badanie techniczne jest wpisane na dokumencie Zulassungsbescheinigung Teil 1 lub wydawane na osobnym dokumencie przez diagnostę , Tüv, DEKRA lub innego.

 4. Inne ważne

  Zatem kupując auto w Niemczech nie bądzcie zdziwieni pytaniem, o to czy w ogole chcecie umowę. Prywatna osoba to Wam chętnie wystawi, ale handlarz będzie się cieszył sprzedając bez umowy, bo oszczędzi na podatkach.

Odwrotnie niż w Polsce Niemcy nie patrzą na datę produkcji auta, albo tylko w niewielkim stopniu. Ważna dla nich jest data pierwszej rejestracji!. Po numerze VIN można w większości pojazdów ustalić datę produkcji. Auta z Niemiec są dlatego często oferowane "sztucznie" z nowszym rocznikiem na podstawie daty pierwszej rejestracji. Co ważne auta z rejestracją z pierwszego kwartału będą wyraźnie tańsze od tych z reszty roku, ponieważ handlarze wiedzą, że w innych krajach jest inaczej i na przyklad Polacy będą potem pytać o konkretną datę produkcji. Jeśli macie wątpliwości to dzwońcie do mnie lub pytajcie Waszego dilera danej marki. 10 znak w VIN to generalnie rocznik pojazdu, ale nie zawsze !!! Lata 2000 do 2009 to były cyfry po prostu, 1,2,3, itp, Lata 2010 i w górę to litera, A dla 2010, B dla 2011, itp

To bzdura! Auta w Niemczech są droższe niż w Polsce, dlatego ja część samochodów sprzedaję w Niemczech chętniej niż w Polsce. Auta z dobrą, pewną historią, małym przebiegiem i bezwypadkowe osiągają w Niemczech wyższe ceny niż w Polsce. CZY DO POLSKI TRAFIA ZATEM SAM ZŁOM ? Kolejna bzdura, tyle, że ta bzdura jest na zamówienie markowych dilerów w Polsce, bo pamiętajcie, że to koncerny płacą w mediach, prasie, radiu i telewizji za reklamy i dlatego te media potem krytykują prywatny import z zagranicy. Prawda jest gdzieś po środku. Otóż część samochodów to faktycznie złom, ale druga część to dobre, wartośćiowe auta, które warto kupić od polskich handlarzy czy najlepiej od carforfriend.de! Tanie auta w Polsce biorą się z faktu, że koszt naprawy w Niemczech to okolo 70 Euro do 120 Euro za godzinę pracy mechanika czy lakiernika. W Polsce niewielką część tego. Zatem naprawa auta w Polsce będzie o kilka tysięcy złotych tańsza, co nie znaczy, że gorszej jakości! Wiele warsztatów wykonuje naprawy auta w Polsce na takim samym, albo wyższym poziomie niż za granicą! Niemiecki właściciel samochodu, jeśli ma mu zrobić badanie techniczne i w tym celu wydać tysiące Euro na naprawę to woli auto sprzedać handlarzowi, albo na export. Podobnie z awarią silnika czy skrzyni biegów. Dlatego też wielu naszych niemieckich klientów zleca nam naprawy ich auta w Polsce ! Mamy duże zaufanie ! Niemieckie firmy sprzedające auta też wolą auto sprzedać o 20% taniej na export, bo nie są zobowiązani odpowiedzialnością za to auto! Niemiecki komis czy diler sprzedając auto prywatnej osobie w Niemczech odpowiada za WSZELKIE wady i szkody w tym pojeździe przez cały rok. To drugi powód dlaczego auta na export sprzedaje się dużo taniej. Szczególnie te starsze, czy z wielkim przebiegiem. Czyli oszczędza się na kosztach pracy i na braku gwarancji dla niemieckiego klienta, ot i cała tajemnica. Kupując u nas kupujecie tylko wybrane wartościowe auta.

Tak, warto kupić auto w Niemczech, ale najlepiej zróbcie to z nami. Bo ryzyko jest też duże. Wielu osobom wydaje się, że jeśli znają kilka słów po niemiecku, to zrobią świetny interes jadąc samemu. To nie takie proste. Ale.... Auto w Niemczech są zazwyczaj nadal dużo lepiej wyposażone niż te same modele sprzedawane w Polsce Niemieckie drogi są dużo lepsze, więc nawet większy przebieg nie oznacza śmierci technicznej samochodu Niemieckie przeglądy techniczne są na serio, więc auta są naprawiane na bieżąco. To nie dotyczy zakupu auta, któremu się właśnie skończyło badanie techniczne i właściciel woli to auto sprzedać niż doprowadzić do stanu użyteczności

Tak, z tego właśnie żyjemy. Ale proszę jeśli chcesz się tylko "zorientować" to również możemy podać Ci cenę za taką usługę. A jeśli kupisz z nami auto w Niemczech, to zrobimy za Ciebie wszystko co w tej transakcji da Ci poczucie bezpieczeństwa. Wybierzemy wspólnie wartościowe oferty. Zakupimy wybrane auto, dostarczymy je do Polski. Cena takiej usługi to 400 Euro do 500 Euro, samo zorietowanie się to około 100 Euro. Dzięki temu masz nasza gwarancje na kupione przez nas auto, ponieważ mamy niemiecką działalność i jeśli coś pójdzie nie tak, to Ty masz pewność a my zajmiemy się problemem po niemieckiej stronie ! NIKT oprócz mnie nie da Ci takiej pewności w Polsce ! Zadzwoń i porozmawiaj z nami o Twoim wybranym samochodzie!

Tak, od tego mamy franczyzę! Nauczymy Cię i poprowadzimy za rączkę drogą do własnego biznesu w sektorze handlu używanymi autami. Nie zrobimy tego za darmo, ALE ZAPEWNIAM CIĘ, że nie stracisz pieniędzy kupując franczyzę ode mnie! ŻADEN INNY FRANCZYZODAWCA nie daje takiej pewności w Polsce! Zadzwoń, to Ci się może tylko opłacić! Chyba, że wolisz nadać słuchać Twoich znajomych, którzy w życiu nie sprzedali żadnego auta, ale wmawiają Ci, że to nie jest biznes dla Ciebie, że to ryzykowne, etc.. Pewnie nadal pracują na etat , prawda? a Tobie doradzają jak robić biznes , hmmm ...

Nie ma czegoś takiego jak jedno cudowne źródło samochodów używanych! Kupujemy je od osób prywatnych, dilerów nowych samochodów, którzy przyjęli auta w rozliczeniu od swoich klientów. Kupujemy również z zamkniętych, profesjonalnych aukcji internetowych, dostępnych tylko dla uwiarygodnionych firm, takich jak nasza! Kupujemy również auta uszkodzone i naprawiamy je dla Was używając najlepszych części w wiarygodnych, zaufanych warsztatach.

Import auta do Polski to coraz prostsza i tańsza sprawa. Niestety w Polsce nadal obowiązują cła na samochody nawet te z Unii Europejskiej, tyle że ustawodawca nazwał te opłaty nie cłami, a akcyzą. Osobną sprawą jest zgodność tego z ideą Unii, ale nie o tym tutaj. Zatem koszty importu to: cena Waszego samochodu, (1000, 3000 lub 12000 Euro, zależy jaki wybierzecie) potem transport z wykupem tablic przejazdowych lub na lawecie to będzie zawsze około 1200 PLN, potem rejestracja w Polsce, czyli cło zwane akcyzą, w zależności od wielkości silnika do 2000cm3 będzie to 3,1% oraz na auta powyżej 2000cm3 będzie to 18,6% od wartości auta liczonej wraz z kosztem transportu. Z tej wyższej stawki zwolnione są auta które mają przeznaczenie jako ciężarowe w niemieckich dokumentach, LKW. Do tego recykling i pare innych drobnych opłat i opłatek, razem będzie taka rejestracja kosztować około 1500 do 2000 PLN. Wreszcie nasza prowizja carforfriend.de 400 do 500 Euro. Jak łatwo policzyć suma to szybko około 5000 PLN. Czy to się w ogole opłaci ? TAK, ZAPEWNIAM, ŻE TAK !. Inaczej co rok nie trafiałoby około 700.000 samochodów do Polski. NAM UDAJE SIĘ TEŻ CZĘSTO WYNEGOCJOWAĆ CONAJMNIEJ TYSIĄC EURO OD SPRZEDAWCY. OPŁACI SIĘ JAK NAJBARDZIEJ, ale nie próbujcie tego sami !, przy pojedyńczym imporcie popełnicie błedy i opłaty i stres Wam urosną i będziecie się tylko denerwować. Zaufajcie nam. To jest na serio warte tej prowizji ! A jeśli ktoś obiecuje, że to zrobi dla Was za 100 Euro, czy 600 PLN to macie problemy w programie gwarantowane u takich najtańszych importerów i wyjazdów po auta! Motocykle i skutery są duuużo tańsze w imporcie, suma opłat to około 400 pln, za sztukę przy rejestracji a transport z Niemiec to około 400 PLN z naszymi przewoźnikami !

Zapytaj o ofertę

Masz pytania dotyczące tego samochodu?