Auta na zamówienie – styczeń 2020 odcinek 3

Audi A7 2015

Audi Coupe GT 80

Kia Sportage

Skoda Octavia Scout 2.0TDi 170KM

Skoda Superb

 

Audi A5

Oczekiwania naszych klientów mieszczą się od budżetów 10-15 tysięcy do 300-400 tysięcy złotych za samochody używane sprowadzane do leasingu.

Początek stycznia to dla nas okazja na poszukiwanie używanego Audi A7. Dla nas takie zlecenie to jednocześnie przyjemność poszukiwania tak nowego i ekskluzywnego samochodu, ale jednocześnie jeszcze większa odpowiedzialność aby w budżecie ok 200 tysięcy znaleźć samochód, w cenie którego żadna złotówka nie będzie zmarnowana. 

Czy sprowadzenie auta z Niemiec za 200 tysięcy złotych jest droższe od importu samochodu za 15 tysięcy złotych? Tak, ale nie są to wielkie różnice, głównie chodzi o finansowanie takiego zakupu, jeżeli zakup jest realizowany za nasze środki, wtedy pobieramy dodatkową opłatę, tak jak w banku gdy chcemy nawet na kilka dni pożyczyć dowolną kwotę. Jeżeli zakup jest realizowany środkami finansowymi klienta, wtedy różnica w sprowadzeniu samochodu za 15 i 200 tysięcy będzie minimalna.(Kwestia kosztu ubezpieczenia w transporcie).

Samo Audi A7 to samochód z innego świata i raz na jakiś czas warto przejechać się w takim luksusie, aby dostrzec gdzie jest przysłowiowy sufit w wyposażeniu i komforcie podróżowania.  Mówiąc “na pełnym wypasie” to jakby nic nie powiedzieć o tym samochodzie. 

3-litrowy diesel, który daje na koła ponad 300 KM i 800 Nm momentu obrotowego, przenosi niemalże 2-tonową limuzynę w świat przyspieszenia i prędkości znanych z Formuły 1. Sprint do 100 czy 200km/h to dosłownie moment, samochód wyskakuje do przodu niczym wystrzelony z procy. Wystarczy wybrać tryb komfort aby z bolidu przejść w tryb relaksu, komfortu i ciszy, którą w każdej chwili będzie mógł przerwać zryw 6 cylindrów pracujących w układzie V.

Używane Audi A7 z 2015 roku z przebiegiem 79000 km i silnikiem 3.0TDi to łączny koszt ok 190 tys zł brutto. Przy aktualnych cennikach w tej samej cenie kupimy nowe Audi A4 w wersji Allroad. Tylko czy można na jakimś poziomie porównywać A7 z A4, poza znaczkiem na grillu?

 

Audi GT Coupe

Nasza praca to połączenie pasji z działalnością zarobkową. Każde kolejne zlecenie od naszego Klienta to możliwość przeglądania kolejnych setek, a czasem i tysięcy ogłoszeń, rozmowy z aktualnym i przyszłym właścicielem.

Raz na jakiś czas wśród tych tysięcy ogłoszeń samochodów z Niemiec, Szwecji, Stanów Zjednoczonych czy innych krajów, pojawia się ogłoszenie które w całej ekipie wzbudza nadmierny uśmiech i błysk w oku. Czasami jest to efekt wyszukania jakiejś niespotykanej wersji czy zmodyfikowanego silnika samochodu z XXI wieku, ale to samo dzieje się gdy trafimy na wyjątkowo dobrze zachowanego klasyka.

Tym razem padło na Audi GT Coupe, które na Świdnickich ulicach budziło nie mniejsze zainteresowanie niż nowy Mercedes czy BMW. Choć nie ma 300KM, "15-stopniowej" automatycznej skrzyni biegów,  nie potrafi wymasować pleców, wyleczyć z reumatyzmu czy przeprowadzić sesji terapeutycznej, to jednak mamy tutaj zbiór najważniejszych elementów motoryzacji bez ingerencji elektroniki. W tym samochodzie wszystko działa nie dlatego że system się nie zawiesił, a dlatego że w fabryce jakieś 35 lat temu ludzie bardzo dobrze złożyli ten samochód, a jeszcze wcześniej ktoś ten samochód zaprojektował.

Ciekawi jesteśmy ile za 35 lat będzie po świecie jeździło Fordów Mondeo, Focusów czy Skód z 2020? 

Carforfriend w 2055 roku - "używana Skoda Octavia z 2020". Znaleźliśmy unikat, to "gatunek" wymarły od ponad 10 lat. 

 

Kia Sportage 2014 1.6

Używane SUVy to grupa, która coraz częściej pojawia się wśród zapytań naszych Klientów. Do tej pory importowaliśmy już  między innymi: Fordy Kuga, Nissana X-Trail, Volvo XC60 i X90. W styczniu nasz Klient poprosił wyszukanie dla niego Kia Sportage trzeciej generacji.

Choć przez wiele lat opinia o samochodach z niemiec dotyczyła głównie Audi, Mercedesa, BMW czy Volkswagen, to już od dłuższego czasu również niemieccy kierowcy decydują się na inne marki, w tym bardziej egzotyczne auta azjatyckie, które nie odbiegają jakością od swoich europejskich konkurentów, a często są oceniane jako bardziej bezawaryjne, zaprojektowane z większą odwagą do łamania standardów.

Tutaj Kajetan wybrał dla naszej Klientki Kia Sportage z 2014 roku z benzynowym silnikiem 1.6 i mocy 135 KM. Sprawdzony, potwierdzony w serwisie Kia przebieg i historia serwisowa, zostały zaakceptowane i w cenie 45000zł z wszystkimi opłatami, samochód został dostarczony do Polski, gdzie został przygotowany do rejestracji i wydania w Warszawie - zapraszamy do naszego oddziału Przedpole 1, Warszawa.

 

Skoda Octavia Scout 2.0TDi 170KM

Choć trudno powiedzieć, że używana Skoda Octavia Scout to samochód wysoce terenowy, ale na pewno trzeba jej przyznać, że do miejskiej dżungli nadaje się jak mało które auto. Podniesione zawieszenie i plastikowe nakładki na zderzaki, nadkola i progi to najlepsze zabezpieczenie na małe kamyczki, wysokie krawężniki i dziury w asfalcie. 

Przy tej realizacji Klient jednoznacznie wskazał model i silnik diesla., który seryjnie miał 140KM, ale w znalezionym modelu został on dodatkowo usprawniony przez firmę ABT. Teraz to już 170-konne rodzinne kombi to jeszcze sprawniejszego przemieszczania się nie tylko po równym asfalcie.

Używane Skody Octavie to bardzo częste sugestie osób korzystających z naszych usług, duże wnętrze, rekordowy duży bagażnik, przy tym prosta konstrukcja i atrakcyjny wygląd. Gwarantują, że w przypadku odpowiednio utrzymanego modelu przez kilka kolejnych lat użytkowanie samochodu nie przysporzy dodatkowych kosztów, a później przy potencjalnej sprzedaży nie będzie problemu ze znalezieniem kolejnego właściciela.

 

Skoda Superb

Niemalże 200 konna czeska limuzyna w najwyższej wersji wyposażenia Laurin&Klement to kolejne ze zrealizowanych zamówień na samochód używany.

Nawet w 2020 roku samochód ze skórzaną tapicerką, nawigacją oraz mocnym silnikiem to już pewien poziom luksusu. Tutaj jednak mamy samochód z 2005 roku, gdzie 193KM nie są generowane przez 1,4 czy 1,5 turbodoładowane, ale przez widlaste V6 2,8. Taki silnik daje nie tylko swobodę podczas wyprzedzania, ale również nie pozwoli na pozostanie w tyle na skrzyżowaniu.

Klient szukał dokładnie tego modelu, dokładnie z tym silnikiem i w tej wersji wyposażenia. My znajdujemy samochód spełniający wszystkie oczekiwania i zakładany budżet.